Kari Helin

Kari Helin

VD, partner

+358 40 579 0570
kari.helin@hgrpp.fi

Som VD har Kari ansvar för den operativa verksamheten, affärs- och fastighetsutvecklingen samt byggprojekten.

Timo Pasanen

Timo Pasanen

Direktör

+358 40 595 7913
timo.pasanen@hgrpp.fi

Timo ansvarar för projektfinansiering, avkastningskalkyler, värderingar samt investerarrelationer.

Tuomas Raikamo

Tuomas Raikamo

Fastighetsutvecklingsdirektör

+358 50 505 6262
tuomas.raikamo@hgrpp.fi

Tuomas ansvarar för skapandet av utvecklingsplaner för våra fastigheter samt med dessa förknippad konceptualisering.

Riitta Heikkuri

Riitta Heikkuri

Administrativ chef

+358 40 521 5179
riitta.heikkuri@hgrpp.fi

Riitta sköter bolagets och projektenas administration samt kund- och samarbetspartnerrelationer.

Kai Ervamaa

Kai Ervamaa

Kundkontaktdirektör

+358 400 494 394
kai.ervamaa@hgrpp.fi

Kai ansvarar för skapande av utrymmeslösningar samt försäljning och marknadsföring av lokaler.

Pasi Riikonen

Pasi Riikonen

Kundkontaktdirektör

+358 40 718 8204
pasi.riikonen@hgrpp.fi

Pasi ansvarar för skapande av utrymmeslösningar samt försäljning och marknadsföring av lokaler

Maria Pukki

Maria Pukki

Kundkontaktchef

+358 44 715 0745
maria.pukki@hgrpp.fi

Maria tar fram alternativa lösningar och beslutsunderlag för kunder samt ansvarar för rapporteringen till investerarna.

Joni Laakko

Joni Laakko

Fastighetschef

+358 40 519 2883
joni.laakko@hgrpp.fi

Joni ansvarar för vårt fastighetsunderhåll samt -service.

Laura Wilkki

Laura Wilkki

Assistent

+358 40 593 7550
laura.wilkki@hgrpp.fi

Laura ansvarar för våra dagliga rutiner och trivselfaktorn på vår arbetsplats.

Karriär på HGR

Intresserad av att jobba med intressanta fastighetsutvecklingsprojekt? Om du dessutom har en känsla för individuell kundservice och är resultatinriktad, kan du vara den person vi letar efter. Kontakta oss för en fortsatt diskussion!

Kontakta oss