Yhteystiedot

Kiinnostuitko toimitilaratkaisuistamme, onko yhtiöllänne hyvällä sijainnilla oleva potentiaalinen kehityskohde tai etsittekö arvon säilyttävää investointikohdetta kiinteistöalalta. Kaikissa näissä tapauksissa voitte kääntyä asiantuntijoidemme puoleen.

Kiinteistökehitys

Kari Helin
Kari Helin
Toimitusjohtaja, osakas
+358 40 579 0570
kari.helin@hgrpp.fi
Yhtiön johtamisen lisäksi Kari vastaa kiinteistöjen kehittämisestä, liikeideoista ja rakennuttamisesta.
Tuomas Raikamo
Tuomas Raikamo
Kiinteistökehitysjohtaja
+358 50 505 6262
tuomas.raikamo@hgrpp.fi
Tuomas keskittyy kohteidemme kehityssuunnitelmien luomiseen sekä hankkeiden konseptointiin.
Ilkka Mäkelä
Ilkka Mäkelä
Kiinteistökehitysjohtaja
+358 45 352 9446
ilkka.makela@hgrpp.fi
Ilkan erikoisosaamista ovat toimisto- ja liiketilahybridihankkeet.

Hallinto ja kiinteistöjemme ylläpito

Riitta Heikkuri
Riitta Heikkuri
Hallintopäällikkö
+358 40 521 5179
riitta.heikkuri@hgrpp.fi
Riitta hoitaa yhtiön ja projektien hallintoa. Hän myös huolehtii asiakas- ja yhteistyökumppanisuhteistamme.
Laura Wilkki
Laura Wilkki
Johdon assistentti
+358 40 593 7550
laura.wilkki@hgrpp.fi
Laura huolehtii Karin kalenterinhallinnasta, matkajärjestelyistä sekä työpäiviemme sujuvuudesta.
Joni Laakko
Joni Laakko
Kiinteistöpäällikkö
+358 40 519 2883
joni.laakko@hgrpp.fi
Joni vastaa kiinteistöjemme ylläpidosta ja palveluista.

Sijoituskohteet

Timo Pasanen
Timo Pasanen
Johtaja
+358 40 595 7913
timo.pasanen@hgrpp.fi
Timo vastaa kohteidemme rahoituksesta, kannattavuuslaskelmista ja arvonmäärityksistä sekä sijoittajasuhteista.
Nicholas Minogue
Nicholas Minogue
Kiinteistösijoituspäällikkö
+358 50 352 1262
nicholas.minogue@hgrpp.fi
Nicholas vastaa Regeneron kohteiden analysoinnista, taloudellisesta seurannasta sekä raportoinnista.
Tuomas Rämö
Tuomas Rämö
Kiinteistösijoituspäällikkö
+358 50 558 2224
tuomas.ramo@hgrpp.fi
Tuomas vastaa HGR:n hankkeiden analysoinnista, taloudellisesta seurannasta sekä raportoinnista.

Toimitilaratkaisut

Vesa Viita
Vesa Viita
Kiinteistökehityspäällikkö
+358 40 777 6361
vesa.viita@hgrpp.fi
Vesa vastaa hankkeiden asiakasratkaisujen luomisesta.
Essi Tuomala
Essi Tuomala
Kiinteistösijoitusanalyytikko
+358 400 741 476
essi.tuomala@hgrpp.fi
Essi avustaa hankkeiden kehitykseen, rahoitukseen ja taloudelliseen seurantaan liittyvissä tehtävissä.
Tatu Lemmetty
Tatu Lemmetty
Kiinteistösijoitusanalyytikko
+358 40 745 6140
tatu.lemmetty@hgrpp.fi
Tatu avustaa hankkeiden kehitykseen, rahoitukseen ja taloudelliseen seurantaan liittyvissä tehtävissä.

Ura HGR:llä?

Etsimme jatkuvasti joukkoomme uusia osaajia. Mikäli haluat työskennellä merkittävien kiinteistökehityshankkeiden parissa ja täydentää tiimiämme osaamisellasi, ota yhteyttä!

riitta.heikkuri@hgrpp.fi